Vana-Kivisilla blogi

Blogi

Kas sina teed sedasi, et iga maha võetud puu asemele istutad 3 uut?

Kui inimkond elaks sedasi, et langetaks puid enese elu suurepärasemaks loomise jaoks, siis puud oleks tänulikud!

Maa tänab!
Kui inimene kes langetab puu kodu ehitamiseks- siis see on püha ja seda PUU TEAB! Tal on teadvus!
Olen tänulik iga puu eest, mis täna langetati.
Just külvasin idanema mägimänni ja hariliku kuuse seemned. Käbidelt, mis pärinesid just samadelt puudelt.
Tänulikkusega ❤️
Kaidi

Kas olete seda taime näinud?

TEELEHT
 
 
Neid nimetatakse laialeheliseks või TEELEHEKS.
 

See kasvab eriti hästi vaeses kivises pinnases (näiteks sõiduteel) ja seda võib sageli näha koos võilillega.

Enamasti näete teelehte kruusaaukudes ja ehitusplatsidel kasvamas, kuna loodus püüab mulda uuendada.

1600. aastatel toodi see Põhja-Ameerikasse ja seda nimetasid põlisameeriklased kunagi “Valge mehe jalaks”, kes nägid, et kohtades, kus eurooplased mulda tallasid ja lõhkusid, tärkas teeleht.
 
Teeleht on sageli olnud sääskedest vaevatud matkajate parim ravim. Kuna teelehed tõmbavad oma kokkutõmbava olemusega kehast toksiine, võib teelehte purustada (või närida) ja asetada puljongina otse mesilase nõelamise, putukahammustuse, akne, klaasikilluhaava või lööbe kohale.
 
Siduge piirkond sidemega ja laske teelehel 4–12 tundi oma võlu toimida.
 
Plantain’i ehk teelehte võib kasutada ka hädaabikomplektide jaoks mõeldud palsami või infusiooni valmistamiseks, mida kasutatakse naha või üldpesu jaoks.
See on ka märkimisväärne rahustav vahend hemorroidide vastu.
 
Teeleht on tuntud oma seedesüsteemi tervendava toime poolest. See on eriti kasulik kõigile, keda on kahjustanud antibiootikumid, põletikuvastased või valuvaigistid, toiduallergiad või tsöliaakia.
 
Nii lehed kui seemned on spetsiaalselt suunatud seedesüsteemile paranemiseks. Lehti võib leotada teena, lisada suppidele või kuivatada lehtkapsakrõpsude sarnaseks koos kastmega.
 
Seemneid – teatud tüüpi psülliumi – saab jahvatada või leotada, et saada massilist lima imenduvat kiudainet, mis enne sööki tarbides võib aidata kaalu langetada. Kuna teeleht on õrn rögalahtisti ja kõrge änidioksiidisisaldusega, võib leotis olla abiks kopsuprobleemide, köha ja külmetuse korral.
 
Teeleht on inimkeha jaoks peaaegu imerohi, mis ravib kõike alates menstruaaltsükli raskustest, kõikidest seedeprobleemidest kuni peaaegu kõigi nahaprobleemide ja isegi artriidini.
 
Lisage salatitele, närige janu leevendamiseks või nautige friikartulitega. See mitmekülgne metsik taim hoiab teid hea tervise juures veel aastaid!
 

“Tere, ma olen võilill."

Paljud inimesed kutsuvad mind umbrohuks, aga ma olen sõber ja tulen sind aitama!
Mind nähes pidage meeles, et ma olen AINUS, kes tahab ja saab selles konkreetses kohas kasvada.
 
Sest:
 
Kas muld on liiga tihe / kõva / känguline ja ma tahan seda teie jaoks oma juurtega kobestada. Või on mullas liiga vähe kaltsiumi – ärge muretsege, ma täiendan seda teie jaoks oma lehtede suremisega.
 
Või on muld liiga happeline. Kuid ma parandan seda ka teie jaoks, kui annate mulle võimaluse. Või muidugi segu ülaltoodud põhjustest. 😊
Olen siin, sest teie muld vajab minu abi, nii et lasete mul kasvada mind segamata! Kui kõik on paika pandud, kaon jälle ära, luban!
 
Kas sa üritad mind mu juurega enneaegselt eemaldada? Ükskõik kui pedantne sa ka poleks, tulen tagasi kaks korda tugevamana! Kuni teie pinnas paraneb. Minu kasvu järgi saate isegi aru, millises staadiumis mu abi on. Kui mu lehed on maapinnal tasased, pole ma veel kaugeltki valmis, aga kui need kõik välja ulatuvad, siis olen juba kaugel.
 
Täiesti erinev on see, et ma olen üks esimesi kevadel õitsejaid, seega kuulutan teile kevade/suve välja.
 
Päeval, kui on palav, avan oma lilled aga õhtul, kui jahtub, sulgen need kiiresti uuesti. Tegelikult, kui päeval pole piisavalt palav, siis ma ei tee neid üldse lahti! Minu ôied on esimene toit putukatele pärast talveund ja erinevalt enamikust teistest taimedest on mul õietolm JA nektar, mitte ainult üks VÕI teine!
 
Ja ma olen nendega helde! 
 
Mu ôied on muide teile isegi maitsvad, kas teadsite? Varem kutsuti mind “vaeste meeks (või kullaks)”, sest mu ôied on nii magusad nt. moos, kaste või salat! Internet on retsepte täis – vaadake neid.
 
Kuid oodake mai lõpuni või hiljem, enne kui hakkate korjama ja isegi siis ärge kõike veel korjake! Bioloogiline mitmekesisus ja mesilased on väga tänulikud!

Liitu uudiskirjaga

X